top of page
Search
  • kirstidengometsama

Eric Edmeades: "Häbi on kõige lahedam emotsioon maailmas!"

Iga mu podcast on olnud mulle armas, tähendusrikas ja hariv ning iga päev olen endale tänulik, et ma hakkasin neid üldse tegema! Podcast Eric Edmeades'ega, Aafrika juurtega Kanada ettevõtja, paljude ülitõhusate seminaride, töötubade ja retriitide autoriga kogu maailmas, tähendab aga minu jaoks veel nii palju enamat- lisaks arvukatele mõtisklustele, mis ma siit sain, astusin ma välja oma mugavustsoonist ja tegin oma elu esimese inglise keelse podcasti!


Millest me rääkisime?

Rääkisime edust. Kuidas jäädes iseendaks, olles siiras ja rääkides siiraid lugusid, on Eric jõudnud niivõrd paljude inimeste südametesse ja saavutanud enda jaoks edu.

Rääkisime sellest, kuidas edukust mõõta. Mõned inimesed on põhimõtteliselt õnnelikud ka kõige kurvematel päevadel, teised on õnnetud ka siis, kui kõik on hästi. Kumb Sa oled? Kas oled nõus, et õnn on edukuse mõõdupuu?

Rääkisime sisemisest ebakindlusest ja sellest, kuidas paljud jätavad oma unistused täitmata ja võimalused kasutamata, kuna nad ei julge seda sammu astuda. Lihtsalt nii suur hirm on, et äkki ma ei ole piisav!

“See on nagu kõrge mäetipu vallutamine - kui ronima hakkad, siis hea on, kui see on nii kõrge, et selle tippu pole näha. Sest kui Sa näeks, siis oleks see ehmatav- jumal küll, see on ju nii kõrge! Ja Sa ei lähe. Igal ettevõtjal on see hetk. Sul peab olema selge visioon, mis seal tipus on, aga Sa ei pea teadma, kui kõrge see on”.

Vahel tunduvad unistused olevat liiga kaugel. Oluline on esiteks, kuidas seda endale serveerida - kas ma keskendun sellele, et seal tipus on külm, lõikav tuul, tee tippu on täis teravaid ja libedaid kive? Või et seal tipus on päike, imeline vaade ja super emotsioon, kui ma sinna jõuan? Teiseks on väga oluline mõelda: kuidas ma saaksin teha selle teekonna endale lõbusaks ja nauditavaks?

Rääkisime perspektiivist ja relatiivsusest. Kuidas kõik on suhteline: kannatades tundub aeg venivat, nautides aeg lendab. Kuidas igal teemal on alati kaks poolt- Sinu valik, kas sa näed selles head või halba.

“Kui me suudaks võtta kõike halba, mis meiega juhtunud on, kui kingitust- siis kuidas meie elukvaliteet paraneks?”

Rääkisime, kuidas me valime reageerida erinevatele sündmustele. Me ise valime, millisel emotsioonil me laseme domineerida, kui midagi halba on juhtunud.

“Emotsioonid on parimad õpetajad elus. Näiteks häbi. See on kõige ägedam emotsioon maailmas! Küsimus on, kas see kasutab Sind või kasutad Sina teda? Paljud lasevad häbil ennast hävitada, aga seda saab sama hästi ka enda kasuks tööle panna!”

Rääkisime enesearmastusest ja elu eesmärgist, iseenda parimaks versiooniks olemisest.

“Kas me muudame reaalsust või me juhime reaalsust?”

KUULA SAADET SIIT: #32 DALI PODCAST

Soovin Sulle imelist uut aastat, kergust ja armastust! Dalí147 views0 comments
bottom of page