top of page
Search
  • kirstidengometsama

Isikliku arengu ja suhtenõustaja Tiina Tiitus elust ja armastusest

Aastatuhandeid on saatnud inimkonda vägivald, mis on olnud põlvkondade viisi lausa valdav. See on lihtsasti seletatav, sest kui laps siia maailma sünnib, võtab ta sündides kõike puhta kullana. Kõik, mida ta näeb ja kuuleb, on automaatselt tõde, mis muideks, seotakse alateadlikult ka armastusega kokku. See osa maailmast on praegu muutumises ja alles esimesi põlvkondi elame me elu, kus meil on VABADUS, inimõigused ja valikuvõimalused. Meie minevik teeb muidugi meie jaoks elamise keeruliseks. Meil on justkui üks jalg gaasi ja teine piduri peal, sest meie teadlikkus lihtsalt ei ulatu sinna sügavustesse, kust kõik alguse saab. Kuid on nii palju, mida me saame iseenda heaks teha!

Palju räägitakse aktsepteerimisest. Aktsepteerimine ei ole aga see, kui ma enda analüüsimise tulemusena leian, et ma olen elus seda või toda valesti teinud: jaa, nüüd ma mõistan ja tahan paremaks inimeseks saada! Loe: mul on midagi viga!


“Armasta enda vigu. Kui elu on näidanud, et ei saa usaldada, siis armasta ka seda kohta endas, et ma ei usalda”, annab Tiina nõu.

Tihtipeale ennast ja oma mineviku kogemusi analüüsides jõuame me järeldusele, et ju ma siis pidin seda tegema, ju mul oli siis vaja sellest midagi õppida, ju mulle oli seda kogemust vaja. “Aga vastust ei kuulata. Esitage endale küsimus ka! Miks ma siis pidin seda tegema või mida ma õppisin? Igale küsimusele on alati vastus ka, kuulame need vastused ära”, soovitab Tiina.

Asjad hakkavad liikuma siis, kui me hakkame otsustama. Kui me siia maailma tuleme, siis me peame oma potentsiaali läbima: meil tõesti ongi omad õppetunnid, mida me saame kas lihtsamini või raskemini ära õppida- seda ei saa ka pahaks panna, kui me seda (piisavalt kiiresti) ei taipa, sest me olemegi siin ikkagi õppimas ja harjutamas.


“Käi läbi maailma nii, nagu sa oleks just koomast üles tõusnud! Vaata kõike nii, nagu sa näeks seda esimest korda. Lihtsalt vaata, et see on olemas ja kui huvitav see on! Ole neutraalne”.

Keskendu sellele, mida Sa tahad, mitte sellele, mida Sa ei taha, ja harjuta usaldamist, et Su soovid täituvad õigel ajal ja õiges vormis. Hakka vaatama kõigis inimestes, mis on temas toredat ja jälgi, mida Su keha räägib. Kui kellegi keha meeldib, siis seal taga on kindlasti ka vaimsus! Armastusel ongi kaks tasandit: vaimne ja füüsiline. Vaimne tasand on see osa, mis ei saa kunagi otsa, see on see meie päris olemus. Füüsiline armastamine on puudutused ja hellitused- ka ilma selleta ei jää me ellu. See on kõik, mida me vajame ja parim, mis me saame oma partnerile anda. Sest tegelikult, ja nüüd ütleb Tiina välja vahva tõe:


"Meid loodi iseenda jaoks, mitte kuskil pole kedagi sinu jaoks loodud!"

Jah. Imeline mõte!

Spirituaalsus või vaimne elu on julgus elada täiel rinnal seda maist elu, see on kõige vägevam vaimne harjutus. Julgus rakendada teooriat oma ellu. "Elada õnnelikult oma elu- see on kõige vapram ja vaimsem tegu!”, nendib Tiina.

Ma olen lõpmata õnnelik ja Tiinale tänulik selle ääretult kaasahaarava vestluse eest!

Kuula ja vaata #34 PODCAST: KÜLAS TIINA TIITUS
167 views0 comments
bottom of page