top of page
Search
  • Writer's pictureDalí Karat

Terapeut ja Rännaku praktik Gerly Sepp: „Emotsioonide virvarri all on olemas meie õnnepaik. Alati!“

Sihtide seadmine, eesmärkide sõnastamine ning plaanide tegemine on kasulik – see aitab meil hoida fookust ses mürast üleküllastunud maailmas. Lõpp-punkti jõudmisest olulisem on aga teekonna märkamine ning veelgi enam, seda ilmestava maastiku, teekaaslaste ning pisikeste verstapostide teadlik nautimine.


Me saame igal hetkel valida, millise rännutee ise endale loome. Ja praegune, vanadest käitumismustritest ning turvalisest, ent laisast mugavustsoonist väljumise aeg on ideaalne, et hakata elama nii, nagu Sa päriselt soovid. „Praegu on võimalus, et hing saab asuda oma teele – tegema seda, mis teda päriselt õnnelikuks teeb! On aeg, et asjad asetuvad õigele kohale,“ leiab hingamisterapeut, nõustaja ning akrediteeritud Rännaku praktik Gerly Sepp, kes käis külas Dalí esimeses podcast’is.

Vaiki, vaatle ja vabasta...

Brandon Baysi loodud Rännaku meetod on kohalolupraktika, mille eesmärgiks on tuua tähelepanu mõtlemiselt ära tundmisele, tunnetamisele ja vabastamisele. See on teekond iseendasse, kus juhendatud sisevaatluse abil puhastatakse mõttemaailma sinna salvestunud valusatest minevikukogemustest. „Kui Sulle meenuvad minevikust valulikud mälestused, on seal tavaliselt kinni valus emotsioon ehk see kord, mil Sa oled saanud haiget. Nii kui Sa lased emotsionaalse laengu lahti, ei tee see mälestus Sulle enam haiget või isegi ununeb,“ kirjeldab Gerly Rännaku toimet.


See ei tähenda, et peaksime kogu aeg minevikus kaevama ja valulikke mälestusi tahtlikult ja lakkamata üles otsima. See tähendab neutraalselt oma tunde jälgimist praeguses hetkes. Igaüks kogeb meist olukordi, mis mõjuvad n-ö päästikuna ning tõmbavad üles mingi ebameeldiva emotsiooni ja tekitavad halva tunde. Rännak on see tööriist, mille abil saab minna valusa tunde sünni, allika juurde – ja see seal täielikus kohalolus ning aktsepteerimises vabastada. „Iga emotsioon vabaneb täielikus kohalolus vaid 20 sekundiga,“ teab Gerly nii oma kogemusest kui ka arvukate Rännaku sessioonide põhjal, „aga kohalolu peab olema täielik ning mõtted täiesti välja lülitatud.“

...ja loo endale ise uus reaalsus!

Rännak on lihtne, ent mõjus meetod, mida saad kasutada kohe TÄNA, et hakkaks kergem, parem ja mõnusam kohe TÄNA. See ei nõua aastatepikkust praktiseerimist – kuigi tõene on ka see, et mida rohkem iseenda sisemaailmaga tuttavaks saada, seda sagedamini ning sügavamalt on kogetav tõeline rõõm ja olemise kergus. Me saame iseenda jaoks teha iga päev midagi head. Andesta – ka teistele, aga eeskätt iseendale – ning ole tänulik. Need on kaks väga võimsat ning kõrge sagedusega tunnet, mida saab praktiseerida nüüd ja kohe ning mis mõjuvad ka füüsilisele kehale väga tervendavalt. Ole täielikult kohal praeguses hetkes, kus tegelikult on ju kõik hästi. Märka ning koge lihtsaid füüsilisi aistinguid, nagu sõrmeotsa puudutamine, põske soojendav päikesekiir või pungade tärkamine iga päevaga üha rohkem. Loo oma ellu rohkem rõõmuenergiat – vaata komöödiaid, naera kõva häälega, kuula lemmikmuusikat, luba endal nautida! Mõtle, mis on see, mis Sind just praegu (mitte paari tunni pärast ega homme) õnnelikuks teeks.


Ja vali alati usaldus. Me küll soovime uskuda, et suudame olukordi kontrollida, ning proovime mõistusega (või rahaga) kindlustunnet luua – ent see on pelgalt illusioon. „Kui Sa jõuad päris usaldusse – mitte mõeldes, et kõik läheb nii, nagu MINA tahan, vaid ma usaldan, et kõik, mis juhtub, on mulle HEA –, siis ei saa ükski asi Sind jalust maha lüüa. See ongi sügavam usaldus,“ sõnab Gerly.


KUULA DALI PODCASTI #1 OSA SIIT.
VAATA DALI PODCASTI #1 OSA SIIT.


558 views0 comments
bottom of page